Zatímco se Arsenal připravuje na nadcházející letní přestupové období, londýnský klub učinil hledání nového útočníka hlavní prioritou – a zdá se, že jsou připraveni rozejít se s brazilským útočníkem Gabrielem Jesusem.

Podle zpráv The Athletic se vedení Arsenalu rozhodlo, že Jesus už nezapadá do jejich dlouhodobých plánů. 25letý hráč se připojil k Gunners teprve minulý rok při přestupu za 45 milionů liber z Manchesteru City, ale jeho výkon a problémy se zraněními v minulé sezóně vedly klub k přehodnocení jeho budoucnosti v Emirates.

Další kapitola kariéry Gabriela Jesuse mohla začít nečekaně

Zatímco Jesus brzy ukázal záblesky své kvality a přispěl 5 góly před přestávkou na mistrovství světa, jeho zklamání v zápase s Brazílii v Kataru, kde se mu nepodařilo najít síť, zřejmě zpečetilo jeho osud. Zranění kolena, které utrpěl během turnaje, situaci jen zkomplikovalo.

Nyní se věří, že Arsenal aktivně nakupuje Ježíše a doufá, že se mu vrátí slušná část poplatku, který zaplatil před méně než 12 měsíci. Několik klubů po celé Evropě prý monitoruje situaci a cítí příležitost získat nepochybně talentovaného útočníka, který možná prostě potřebuje nový začátek.

Pro samotného hráče je tento vývoj jistě hořkou pilulkou. Poté, co se prosadil jako klíčová postava v Manchesteru City, Ježíš doufal, že jeho přesun do Arsenalu ho posune na další úroveň. Místo toho nyní čelí nejisté budoucnosti, přičemž jeho dlouhodobé místo v brazilském národním týmu je také potenciálně ohroženo.

Nicméně ti, kteří znají vlídného útočníka nejlépe, věří, že má mentální sílu, aby se z tohoto neúspěchu odrazil. S jeho neochvějnou pracovní etikou a pokračující podporou jeho oddané rodiny existují všechny důvody věřit, že může znovu objevit svou nejlepší formu – ať už v Arsenalu nebo v novém klubu.

Jak si myslíte, že Gabriel Jesus zareaguje na zprávu, že ho Arsenal chce letos v létě prodat?
Ježíš bude sklíčený a jeho sebedůvěra bude otřesena, takže pro něj bude obtížné znovu získat svou nejlepší formu.
100%
Navzdory neúspěchu bude Ježíš reagovat svým typickým odhodláním a pracovní etikou a použije to jako motivaci, aby dokázal svou hodnotu a zajistil si novou příležitost.
0%
Voted: 1